דרמה תרפיה - טיפול רגשי המאפשר שימוש במשחק, אימפרוביזציה , תנועה וקול על מנת להגיע למקומות שלמילים קשה לתאר. שימוש בכלים תיאטרליים שונים בשירות הטיפול וההקלה. הדרמה תרפיה פוגשת את המטופל במקום המוכר לו, המשחק, ומאפשרת לו להשתמש בשפה שלו , על מנת להביע את הקשה, הכואב מבלי צורך לתרגם

המטפל בדרמה מחפש ורואה את הדרמה בכל עשייה של המטופל (כגון: יצירה,בקול, בתנועה ובסיפור שמספר מטופל) ועם החומרים המתבטאים ויוצאים מהמטופל נעשה התהליך.

המייחד את הדרמה-תרפיה על התחומים האחרים בטיפול בהבעה ויצירה הוא שהדרמה-תרפיה מציעה את כל מגוון שפות האומנות, מאפשרת הבעה רגשית בכל אמצעי אומנותי, מפרשת את העשייה הפיזית כמספרת את המתחולל נפשית, הדרמתרפיסט מיומן "לקרוא" את הדרמה, את הסיפור העולה מכל עשייה אומנותית בחדר הטיפולים.

אם הטיפול במוזיקה או בתנועה (לדוגמא) מתמקדים בכלי האומנותי הספציפי ומשתמשים בו,

בדרמה-תרפיה – האפשרות להבעה וביטוי באומנויות שונות מאפשרות למטופל מגוון הזדמנויות להבעה בטיפול רגשי וטווח רחב של מרחקים אסטטיים להתמודדות בעולם הפנימי.

מלבד בכלים "טהורים" של משחק ותיאטרון, מציעה הדרמה-תרפיה שימוש במוזיקה- קול וצליל, בחומרי יצירה פלסטיים, תנועה, דמיון, טקסטים, בובות, מסכות, צילום ועוד...),

בשל אקלקטיות הדרמה-תרפיה – זו שפה גמישה ונגישה בקשר בין נפש האדם לאומנות ובהזדמנויות הנוצרות דרך קשר זה, מותאמת למגוון אוכלוסיות ולמגוון גילאים.

בדרמה תרפיה מתקיימות שתי דרכים המשמשות ביטוי יעיל ואפשרי לנפש-

האחת הנובעת מהמחשבה שהיצירה היא תרפויטית בעצם העשייה היצירתית, האומנותית,

השנייה- התיאטרון מטבעו ומהותו הוא אומנות המאפשרת ביטוי קונפליקטים, תכונות ורצונות אנושיים יסודיים וראשוניים ולכן ביכולתו לשמש גם בתהליכי שינוי בנושאים אלו.

 

 

שיא-אלון - האם הילד זקוק תרפיה ?..לשאלון המלא

פרטים:


סניף ראשי: רחוב לוטוס 42/1, נהריה

טל': 077-2144551

נייד: 0508565181

פקס: 077-2144552

קהל היעד:


המכון נותן מענה לאוכלוסיות מגוונות:

הורים, זוגות ,מבוגרים,סטודנטים, ילדים ומתבגרים

 

 

איבחוני קשב במכון:

 

אבחוני קשב וריכוז: MOXO,TOVA, BRC, CPT

(מוכר ע"י קופות חולים)